جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

اجرای خطوط راه آهن با استفاده از بتن مسلح الیافی در روش Slab Track

  با توجه به اینکه در طول دو قرن اخیر برای احداث خطوط راه آهن از روش ریل گذاری روی بالاست و اسلیپرها استفاده می شده است و مزایای خوبی هم داشته، اما به دلیل هزینه های تعمیر و نگهداری زیاد در این روش سنتی، در سال های اخیر بتن جای بالاست را در روش معروف به Slab Track گرفته است.
  اسلب ترک بتنی، مزایای بسیار زیادی از جمله کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری، کاهش زمان اجرا و دوام بیشتر دارد.
  اما با وجود مزایای واضح و قابل توجه این روش جدید، بتن یک ماده ترد و شکننده و مستعد ترک خوردگی است پس باید مسلح شود. در عمده موارد عامل مسلح کننده میلگرد می باشد. اما اجرای میلگرد، بستن، بریدن و منتقل کردن آن در محل خط راه آهن کاری بسیار زمان گیر است و همچنین می تواند به صورت ناخواسته هدایت و رسانایی از ریل به زمین را منجر شود که می تواند باعث خوردگی زیرساخت های فولادی شود.
  مسلح کردن این دال ها تا چند سال گذشته با استفاده از میلگرد برای افزایش ظرفیت سازه ای و یا کنترل ترک خوردگی های ناشی از جمع شدگی یک امر رایج بوده است. با این وجود کاربرد میلگردهای طولی در بخش هایی از اجرا مشکلات زیادی در نصب و همچنین افزایش هزینه و نیروی انسانی ایجاد می کند.
  برای غلبه بر این مشکلات و افزایش سرعت اجرا، افزایش طول عمر بتن و کاهش هزینه ها، الیاف ماکروسینتتیک (پلیمری سازه ای) چندین سال است که به عنوان جایگزین میلگرد در این نوع پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد. همزمان با سهولت در اجرا، الیاف ماکروسینتتیک دارای مزیت هایی همچون عدم رسانایی، مقاوم در برابر خوردگی و افزایش دهنده دوام بتن می باشد.


  این مطلب تا کنون 30 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 27 خرداد 1395
  منبع
  برچسب ها : افزایش ,مسلح ,خوردگی ,هزینه ,استفاده ,میلگرد ,الیاف ماکروسینتتیک ,کاهش هزینه ,slab track ,
  اجرای خطوط راه آهن با استفاده از بتن مسلح الیافی در روش Slab Track

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 3 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر